תושבות ותושבים יקרים, את הסיכום השבועי אבקש להקדיש להתמודדות ...

משולחן המועצה • 12/3/2020 כניסות

תושבות ותושבים יקרים,

את הסיכום השבועי אבקש להקדיש להתמודדות איתה מצויים בימים אלה כל תושבי המדינה ולמעשה רבים מתושבי העולם. התפרצות נגיף הקורונה הולכת ומשליכה על התנהלותנו היומיומית ומדי יום הולכים ומתרחבים ההגבלות ועמם עולות השאלות והחששות.

אנחנו במועצה פועלים בכל העת במטרה להיות ערוכים, לסייע ולחזק את הקהילה שלנו, גם ברגעים הלא פשוטים. גם אצלנו במועצה ישנם תושבות ותושבים שנמצאים בבידוד ביתי בעקבות ההנחיות וברור לי שישנם תושבים נוספים שהתנהלותם היום יומית נפגעה בעקבות המצב. אחד מתושבינו נדבק בנגיף והוא מטופל כרגע בבית החולים. אנחנו מאחלים לו כולנו בריאות איתנה והחלמה מהירה.

בהתאם להנחיות משרד הבריאות אנחנו מבטלים את כל האירועים המועצתיים שכוללים התכנסות של 100 איש ומעלה, ובהם מירוץ דרום השרון, טיולי פסח של תנועת הנוער החדשה והופעות בהיכל התרבות. אנו נערכים לאפשרות של ביטול הלימודים בכל מוסדות החינוך עד לאחר חופשת הפסח. בשעה זו מתקיימת הערכת מצב במשרד החינוך.

מוקד המועצה מתוגבר על מנת לתת מענה מהיר ויעיל בעת הצורך. צוות האגף לשירותים חברתיים ערוך לתת מענה ממוקד לתושבים הזקוקים לכך וגם אוטובוס השירות שלנו יפעל במתכונת מיוחדת בהתאם לצורך כדי לצמצם הגעת תושבים למשרדי המועצה.

האתגר עמו אנו מתמודדים מדגיש כי כוחנו כקהילה משמעותי במיוחד. אנחנו כמטה מועצה, וכחברים בקהילה פועלים כדי לסייע ולחזק האחד את השני. ברגעים אלה ערבות הדדית נדרשת- אף תושב לא נשאר או ישאר לבד עם הקושי ועל כן אבקש מכם לעדכן את מוקד המועצה בטלפון 106 או בווטסאפ 053-2942154 באם אתם זקוקים לסיוע או תמיכה או מבקשים להתנדב במגוון אפשרויות שונות, כגון סיוע לאזרחים ותיקים הנמנעים לצאת מהבית, סיוע להורים לילדים, בישול לשכנים בבידוד, ועוד.

אנו מקיימים הערכות מצב באופן שוטף ונמצאים בקשר ישיר עם הגורמים המוסמכים ובוחנים גם את ההשלכות של המצב לכשיסתיים. נמשיך ונעדכן אתכם בכל מידע רלוונטי כל העת, תוך היערכות להתפתחויות במצב.

אאחל בריאות שלמה לכולנו בתקווה לימים טובים יותר בהקדם, אנחנו כאן לרשותכם.

שלכם, אושרת.

להלן עדכונים בנוגע לשירותי המועצה:

📆 דחיית אירועים רבי משתתפים

בעקבות הנחיית משרד הבריאות שלא לאשר התקהלות ציבורית מעל 100 איש, האירועים בתחומי התרבות, הספורט, הפנאי והקהילה בוטלו ולא יתקיימו עד לאחר חג הפסח. מופעים, הצגות, הרצאות וקונצרטים בהיכל התרבות דרום השרון מבוטלים נכון לעכשיו.

📓 מערכת החינוך

בשעה זו מתקיימת הערכת מצב במשרד החינוך. אנו נערכים לאפשרות של ביטול הלימודים בכל מוסדות החינוך עד לאחר חופשת הפסח.

🏀 חוגים וספורט

מרוץ דרום השרון שתוכנן לשבת 4.4 בוטל.

בשלב זה יתקיימו רק חוגים בקבוצות קטנות.

פעילויות הספורט יתקיימו ללא קהל.

👨‍👦‍👦 תנועות הנוער

טיול פסח מועצתי של התנועה החדשה בוטל.

פעילות תנועות הנוער תתקיים כסידרה, בקבוצות קטנות.

👨🏻‍🦳🧑🏻‍🦳 ותיקים

למען בריאות התושבים הוותיקים, במרכזי היום לתושב הוותיק ישהו רק באי המרכז ואנשי הצוות ולא תתאפשר כניסת מבקרים. אנו נערכים לקיום פעילויות מותאמות לאוכלוסיית הגימלאים במתכונת מצומצמת.

❤ שירותים לתושב

בעקבות המצב, תגברנו את המענה הטלפוני במוקד המועצה. אנחנו זמינים 24/7 לשירותכם בטלפון 106 / 03-9000629 ☎ או באמצעות ווטסאפ 053-2942154

במקרה של מצוקה אצל ילדים ונוער ניתן לפנות גם ישירות לשירות הפסיכולוגי דרך האתר של השפ״ח או בטלפון 09-7409075

אוטובוס השירות של המועצה 🚌 יעבור חיטוי ויפעל במתכונת ייחודית בתיאום מול מזכירויות הישובים ועל פי הצורך.

באתר המועצה מגוון שירותים מקוונים, אנו קוראים לכם להשתמש ככל הניתן בשירותים אלו. מוזמנים להכנס לאתר המועצה החדש >>> www.dsharon.org.il

🙇🏻‍♂ לשוהים בבידוד

אתם לא לבד. אנחנו במועצה כאן בשבילכם. צריכים עזרה כלשהי? מוזמנים לפנות אלינו באמצעות המוקד ואנו נסייע.

תושבים עם חום של 38 מעלות ומעלה ותסמינים נשימתיים (שיעול או קושי בנשימה) אנא הישארו בבתיכם עד יומיים לאחר ירידת החום. השבים לישראל מכל יעד בעולם נדרשים להיכנס לבידוד ביתי למשך 14 ימים ממועד חזרתם לישראל. אנחנו מבקשים מהתושבים המחויבים בבידוד ביתי להישמע להנחיות משרד הבריאות ולגלות אחריות אישית וציבורית.

להנחיות משרד הבריאות בדבר אופן בידוד ביתי >>> bit.ly/MOH-Corona

לדיווח על כניסה לבידוד >>> bit.ly/MOH-Corona או במוקד משרד הבריאות בטלפון *5400

נמשיך ונעדכן אתכם בכל מידע חדש.

שמרו על עצמכם, הקפידו לעקוב אחר הנחיות משרד הבריאות, ויחד נעבור גם את זה 🙏🏽